uit de wetenschap, het bedrijfsleven, het onderwijs en de sportwereld
9,0
‘Toekomstgericht onderwijs’ en ‘Leidinggeven aan verandering’
Als onderwijsleider heeft u samen met uw team eigenlijk uw ‘eigen bedrijf’. U bepaalt de missie en visie en neemt (verregaande) beslissingen om de schoolorganisatie naar een hoger niveau te brengen. In tegenstelling tot het bedrijfsleven dient u echter binnen de onderwijskaders te blijven en heeft u niet alle vrijheden om naar hartenlust te ondernemen. Of tóch wel?
Ondernemen betekent risico nemen. Daarvoor heeft u als onderwijsondernemer kennis maar ook lef nodig. Toezichthouders, die over de schouder meekijken naar de risico’s, maken het er niet simpeler op. Maar ondernemen biedt ook vele kansen om de organisatiedoelstellingen te overtreffen. Door te denken binnen én buiten de huidige onderwijskaders blijkt dat er veel meer kan dan u wellicht voor mogelijk hebt gehouden.
Tijdens de leergang ‘Ondernemen in het onder- wijs’ leert u welke ruimte u heeft om te onder- nemen binnen het onderwijs, hoe u leiding geeft aan een ondernemende organisatie en leert u denken en uitvoeren als een ondernemer. U krijgt inzicht in de vaardigheden die gevraagd worden van een onderwijsondernemer en krijgt voorbeelden aangereikt van succesvolle ondernemende schoolorganisaties. De praktische handvatten zorgen ervoor dat u direct aan de slag kunt binnen uw eigen school(organisatie).
3 lesdagen x 8 uur
Boek(en) en/of wetenschappelijk(e) artikel(en)
Circa 23 uur online leermodule Elephant Road
Circa 23 uur opdrachten verwant aan leergang